o autorovi: jan bican 

Jsem český umělec a přenáším své malby a ilustrace na produkty. Gró tkví v tom, že nechci, aby umění jen viselo na zdi nad sofa a bylo považováno za předmět, na který se můžete jen dívat s majlantovou investicí. Preferuji dílo šířit mezi lidmi. Moje práce vycházejí v limitovaných dropech, kolekcích pod vlastní značkou thejbcollection. Specifické jsou pro mou tvorbu tahy olejovými barvami, prvky rozpitého inkoustu nebo akrylové skvrny.

Mám za sebou spolupráce se značkami jako je PUMA, Zalando, ale také niche výroční kolekce pro Rekola, Forbes, 1981 Second Hand nebo Galerii Šantovka. S PUMA jsem vytvořil již tři kolekce, z nichž poslední oslavovala 75. výročí značky a představovala historické milníky. Jsem tak jediným českým umělcem, který spolupracoval s touto globální značkou. Pracuji však i na nekomerčních projektech, svých vlastních dropech a limitovaných kouscích na míru. Chystám se i za hranice šatních skříní. Tahy můžete najít i na coverech českých interpetů, ať už pro Lenny, We Are Domi nebo Vesnu.

Vedle propojení v oblasti šatních skříní se věnuji také plošné tvorbě. Zvláštní pozornost si zaslouží má poslední kolekce sošek Panny Marie pro České centrum v Hongkongu, malby pro Nadační Fond Rodiny Morávkových nebo Diakonii Praha. Kromě malby mě můžete zastihnout i u mikrofonu v podcastu My děti ze stanice 2020. Rozhovory z podsvětí uměleckého světa s osobnostmi, které mi (někdy) vezmou dech.

bicanova linka_ (ale ne chronologicky, neumím to s číslama)

*puma 

09/2020_ My děti ze stanice 2020, upcyklovaný drop

10/2022_ Horská dráha, upcyklovaný drop

10/2023_ Forever Faster 75y, výroční kolekce prezentující historické milníky dravé šelmy


*kolaborace

Virgin Mary (x1981)

10y Galerie Šantovka

Diakonie Praha

10y Rekola

KVIFF pop-up (x1981)

Kaktus, T-Mobile brand

Dva světy (x1981)

Forbes

Puma 2020, 2022, 2023


*přebaly singlů

Lenny_ Overdosed

We Are Domi_ Come Get Lost

Anna Julie Slováčková_ Dálky, Prší a leje jako z konve, Čas zastavit čas

Vesna_ Hej mami


*dropy

Amen

Dokoran

The Lord Has Come

Pose

Pose II

Scheisse Schreib Mir

Mi playa tu playa (Maestro)

Vacaciones

Dva světy

Sharlota

Zázrak

Stelzbain (x Absolut)

Judas

Michelangelo

Vizionar

Bizzzar (x Barbora Gajová a Lucie Králíková)

Tady a teď